TOP 10 LOKALIZACJI DLA AUTOMATÓW SPRZEDAJĄCYCH

Wybór odpowiedniej lokalizacji powinien być pierwszym krokiem w planowaniu biznesu vendingowego. To od lokalizacji, w której zainstalujesz swoje maszyny zależeć będzie sukces Twojego przedsięwzięcia. Polska jako kraj NIE może pochwalić się wysokim współczynnikiem nasycenia automatów sprzedających w stosunku do liczby ludności. To dobra wiadomość przede wszystkim dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z vendingiem. Nie jest jeszcze za późno! Poniżej przedstawimy TOP 10 lokalizacji dla automatów vendingowych oraz postaramy się każdą z nich opisać w konkretny i zrozumiały sposób. Kolejność lokalizacji jest losowa. Lecimy! 🙂

1) BIURA / KORPORACJE

Firmy zatrudniające pracowników biurowych to dogodne miejsce na sprzedaż a automatów vendingowych produktów spożywczych. Napoje i przekąski na wyciągnięcie ręki to ogromna zaleta biura i konkretne udogodnienie dla pracowników. Przecież każdy z nas musi coś przekąsić w pracy. Jeśli dodamy do tego szybkie i bezproblemowe nabycie produktów spożywczych pracodawca nie powinien mieć nic przeciwko automatom vendingowym w biurowcu.

2) ZAKŁADY PRODUKCYJNE

Produkcja to przede wszystkim pracownicy fizyczni, którzy potrzebują w trakcie dnia pracy dużo energii. Automaty sprzedające to świetny sposób na sprawne zaopatrywanie takich firm w obiady, kanapki, przekąski oraz zimne lub gorące napoje. Same maszyny zajmują mało miejsca i można je umieścić praktycznie w każdym pomieszczeniu socjalnym firmy produkcyjnej.

3) UCZELNIE WYŻSZE ORAZ SZKOŁY

Automaty vendingowe w szkołach kolejny przykład na optymalne wykorzystanie miejsca w budynku oraz zapewnienie uczniom oraz kadrze dydaktycznej dostępu do podstawowych produktów spożywczych. Niewątpliwym atutem takiego rozwiązania jest także zachowanie wysokich standardów higieny. Automaty sprzedające są bezpieczne pod kątem higienicznego dostarczania i wydawania produktów spożywczych.

4) MAGAZYNY / CENTRA DYSTRYBUCYJNE

Tak samo jak w przypadku firm produkcyjnych, automaty sprzedające są częstymi bywalcami centrów logistycznych. Co dodatkowo przemawia za korzyściami z automatów vendingowych w takich miejscach? Jest to niewątpliwie możliwość wydawania produktów spożywczych 24/h. Jest to ogromne udogodnienie dla pracowników podczas 3 zmianowego trybu pracy logistyki.

5) CENTRA HANDLOWE

Posiadasz ciekawy i nietypowy towar, który zwróci uwagę każdego potencjalnego klienta? Skonfiguruj automat vendingowy pod ten konkretny produkt i zainstaluj taką maszynę w centrum handlowym. Duża liczba przechodniów to ogromny atut takich miejsc, a dodatkowe możliwości promocji marki zwiększają poziom opłacalności montażu automatu sprzedającego.

6) SIŁOWNIE I PUNKTY REKREACJI

Automaty z napojami oraz odżywkami królują w tego typu miejscach! Zimna woda, napoje izotoniczne, odżywki oraz inne zdrowe produkty dla sportowców to produkty doskonale rotujące w automacie vendingowym zainstalowanym w tego typu lokalizacji. Automaty sprzedające to także bardzo często dodatkowe odciążenie kadry pracowniczej na siłowni lub miejscu rekreacji.

7) SZPITALE

Wszyscy wiemy, że w szpitalach przebywa duża liczba mniej lub bardziej chorych ale nie zapominajmy o dużej liczbie osób przybywających na różnego rodzaju badania oraz kadrze medycznej i socjalnej szpitala, która pracuje 24/h. Automaty sprzedające w szpitalach lub SOR-ach sprawdzają się zatem doskonale!

8) HOTELE / PENSJONATY

Automaty vendingowe to bardzo często stosowane uzupełnienie oferty 24/h w hotelach niższej klasy, hostelach oraz pensjonatach. Najbardziej urokliwe miejsca są także bardzo często położone z dala od infrastruktury miejskiej, a co za tym idzie sklepów. Automaty sprzedające z artykułami spożywczymi oraz tymi pierwszej potrzeby są w tym przypadku świetnym pomysłem!

9) PLACE BUDOWY

Duża liczba pracowników dużych budów również zachęca operatorów maszyn sprzedających do instalacji automatów w takich miejscach. Szybki dostęp do zimnych napojów lub kalorycznych przekąsek to doskonałe udogodnienie dla pracowników budowy, którzy bardzo chętnie korzystają z automatów sprzedających.

10) MYJNIE / ZAJAZDY

Jeśli zdarza Ci się podróżować w nieco dalsze trasy lub myjesz od czasu do czasu swój samochód na myjniach bezdotykowych, na pewno kojarzysz widok automatów sprzedających w tego typu miejscach. Artykuły, które najczęściej można nabyć w takich maszynach to podstawowe produkty spożywcze (przekąski, napoje zimnie oraz gorące, itp.), ładowarki samochodowe, produkty higieniczne pierwszej potrzeby oraz kosmetyki samochodowe.

Jeśli znasz ciekawe miejsca lub produkty dla automatów vendingowych koniecznie napisz o tym w komentarzu! Jesteśmy niesamowicie ciekawi nowych pomysłów.

Go2Vending – Twoi eksperci w vendingu