JAKIE AUTOMATY SPRZEDAJĄCE SĄ NAJLEPSZE NA START W BIZNESIE VENDINGOWYM? 

Od jakich maszyn zacząć przygodę z automatami vendingowymi? Osoby, które zaczęły interesować się automatami sprzedającymi zapewne od razu dochodzą do wniosku, że na rynku jest dostępna duża ilość różnych typów oraz modeli różnych producentów.. Na portalach aukcyjnych oraz sklepach internetowych można znaleźć automaty nowe, poleasingowe ale także nieco starsze urządzenia, które zachęcają przede wszystkim ceną. W tym artykule postaramy się pomóc osobom, które nie chcą „trafić na minę” podczas zakupu swoich pierwszych automatów do sprzedaży towarów.

Warto zacząć od najmniej skomplikowanych maszyn!

Na swoje pierwsze maszyny warto wybrać takie automaty, które będą proste w obsłudze oraz samej konstrukcji. Z naszego doświadczenia wynika, że automaty sprężynowe są pod tym kątem bezapelacyjnym zwycięzcą. Produkty umieszczone w spirali są wydawane po jej obróceniu o 360°, a wypychany w ten sposób towar spada grawitacyjnie do komory odbioru. Jakie to proste! Całość procesu jest z reguły kontrolowana przez jedną płytę CPU, która czuwa nad prawidłowym działaniem podzespołów. Warto także dodać, że jeśli automat ma za zadanie dystrybuować dla klientów produkty spożywcze powinien posiadać w pełni sprawny moduł chłodniczy, który będzie wymagał okresowych przeglądów.

Rozpoczęcie swojej przygody z vendingiem od automatu spiralowego zapewni, że:

• szybko poznasz budowę całej maszyny
• łatwo opanujesz uzupełnianie automatu w produkty
• klienci będą bez problemu korzystali z automatu od pierwszych (intuicyjna obsługa)
• nie zaznasz skomplikowanych procesów konfiguracji maszyny
• unikniesz trudnych i kosztownych napraw

Automaty używane od sprawdzonych producentów – ale tylko takie z dostępem do części.

Jeśli chcesz być rzetelnym operatorem automatów vendingowych musisz bardzo dobrze znać swoje maszyny. W Go2Vending uważamy, że nie ma lepszej drogi na start w vendingu od zakupu sprawdzonych automatów używanych.

Oto, dlaczego tak sądzimy:

• Automaty używane będą o wiele tańsze w porównaniu z modelami nowymi.
• Wszystkie maszyny pracujące 24h/h prędzej lub później wymagają cyklicznej konserwacji, czyszczenia oraz drobnych wymian/napraw elementów ruchomych, a Ty musisz prędzej lub później to wszystko poznać!
• Zaoszczędzone środki można przeznaczyć na większą liczbę maszyn oraz nowocześniejsze lub dodatkowe systemy płatności zamontowane w maszynach (dodatkowa wartość dla klienta)
• Ponosisz mniejsze ryzyko w początkowej fazie biznesu (nowy automat jest jak nowy samochód – traci na wartości tuż po wyjechaniu z salonu 🙂

Dlaczego dostęp do części oraz Know-How jest tak ważny na samym początku?

Każdego dnia w Go2Vending mamy do czynienia z osobami początkującymi w branży i dzięki temu wiemy jedno: prędzej lub później, bez względu na to od jakich maszyn rozpoczniesz swoją drogę vendingowca, będziesz potrzebował(a) części zamiennych do swoich maszyn oraz wiedzy technicznej pozwalającej na sprawny serwis cykliczny! Warto zatem wybrać maszyny od sprawdzonego producenta oraz dostawcy, który nie tylko zapewni nam szybki dostęp do części zamiennych ale równie ważne wsparcie przy każdym serwisie technicznym, konfigurowaniu lub programowaniu maszyny.

A co jeśli nienawidzisz majsterkować i chcesz się skupić przede wszystkim na uzupełnianiu swoich maszyn oraz zwiększaniu ich liczby? Ratunkiem staje się wtedy wynajem automatów sprzedających. Wynajmując maszyny nie musisz przeprowadzać skomplikowanych napraw za pomocą specjalistycznych narzędzi i co więcej, nie musisz kupować automatów! Dobra optymalizacja stałych kosztów pozwoli na szybkie skalowanie biznesu i ponadprzeciętny wzrost. Ponieważ temat jest dosyć obszerny, o wynajmie napiszemy więcej w osobnym artykule.

Potrzebujesz darmowej porady w sprawie automatów sprzedających?
Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy!

Go2Vending.pl – Twoi eksperci w vendingu.